WU 18 – S Hradcem bez bodů, z Brna všechny tři!

vložil: Lukáš Mareček 19.Listopad 2017

Utkání na domácí půdě s Hradcem Králové nám nevyšlo hned od začátku, již v 19. minutě utkání jsme prohrávali po hattricku Vejrové 3:0. Nakopávané míče tato útočnice měla jako na dlani.
Zbytek zápasu jsme dobývali obranný val Hradce a zakončení se nám vůbec nedařilo. Hradec odkopával jeden míč za druhým z jejich vápna.

Odměny se nám dostalo až v poslední minutě zápasu. Laura Bieliková z přímého kopu trefila zeď, golmanka hostujících vyrazila před sebe na malé vápno a pro Šárku Krištofovou to byla jen formalita upravením stavu utkání na 1:3.

Dohrávka s nepříjemným soupeřem z brněnských Heršpic byla na programu o týden později. Šlo nám zase o to, poučit se z chyb v utkání z Hradcem a do zápasu jít s čistou hlavou.
Začátek zápasu jsme měli tempo hry na kopačkách my. Soupeře jsme přehrávali, ale chybami v útočné fázi jsme ohrozili branku jen zřídka. Ani děvčata z Heršpic nespala na vavřínech a také párkrát pohrozila. V 15. minutě utkání po rohu do vápna se nejlépe zorientovala Eliška Skramuská a dostala do míč do sítě 1:0. O 15. minut později našla krásným pasem Dáša Stařinská Šárku Krištofovou a ta navýšila stav utkání na 2:0 přesnou střelou k tyči.

WU 18

Do druhé půle jsme šli s jasnou převahou a hlavně nedělat chyby. Vyplatilo se nám to v 48. minutě utkání, kdy Eliška Skramuská našla přihrávkou znovu Šárku Krištofovou a ta zkorigovala výsledek na 3:0 pro nás. Zbytek zápasu jsme soupeře přehrávali a nedovolili mu moc šancí. Výtečný výkon předvedla v naší bráně Olivka Lukášová, kdy zabránila dvěma jasným tutovkám.

Nutno uznat, že jsme byli lepším týmem a bojovností a chutí vrátit Brnu porážku z prvního utkání se nám to podařilo. Celý realizační tým je na holky pyšný a na zimu jsme si zajistili třetí místo o dva body za druhou Plzní.