Juniorky bodovaly naplno i na Slávii Praha

vložil: Lukáš Mareček 10.Listopad 2017

V dalším kole naše juniorky zajížděly na horkou půdu do Prahy, kde se postavily domácí Slavii.

Začátek zápasu holkám vyšel. Po několika nebezpečných náznacích a závarech před domácí brankou se holkám v 10. minutě podařila křídelní kombinace na 1 dotek, kdy míč putoval po ose Eliška Skramuská – Kristýna Siváková – Natálie Valášková a poslední jmenovaná poslala před branku střílený centr, který do sítě uklidila z voleje Dáša Stařinská – 0:1. Kdežto my jsme sázeli na kombinační hru, tak domácí celek praktikoval jednoduchý fotbal s napadáním a rychlými protiútoky a jeden z nich proměnil ve vyrovnávací branku, když se zblízka prosadila Růžičková – 1:1. Do poločasu jsme měli ještě několik nadějných situací, největší z nich byla penalta, ale i tato šance zůstala nevyužita. Domácí holky hrozily zejména ze standartek, ale ty si naše obrana bez větších problémů pohlídala, a tak se do kabin šlo za nerozhodného stavu 1:1.

WU 18

Ve druhém poločase jsme zjednodušili rozehrávku, hráli přímočařeji a tím se nám dařilo snáze překonávat vysoký presink Slavie, díky čemuž jsme se dostávali do mnoha přečíslení ať už středem či po křídlech, a hned tři z nich holky přetavily v gól. Nejdříve v 56. minutě se ve vápně nejlépe zorientovala Katka Furiková, její střelu gólmanka vyrazila na kopačku Anet Poláškové a ta se nemýlila – 1:2. Za 8 minut už to bylo o 2 branky, když po další rychlé akci doklepávala po centru Laury Bielikové míč do branky Nela Krejčířová – 1:3. Na konečných 1:4 upravila v 73. minutě po zranění se vracející Šárka Krištofová, která využila další rychlé kombinace středem a po nezištné přihrávce Nely Krejčířové bez problémů tváří tvář gólmance uzavřela gólový účet zápasu. Zbylé naše šance zůstaly nevyužity, a když domácí v poslední šanci trefily jen tyčku, odvážíme si z Prahy zaslouženě všechny 3 body.

Holky zaslouží za předvedený výkon absolutorium, zaslouženě zvítězily, a to po velmi dobrém výkonu, který, jak si všichni přejeme, holkám dodá potřebné sebevědomí do dalších zápasů. Každopádně je potřeba neusnout na vavřínech a dál na sobě tvrdě pracovat.;-)