Juniorky na domácí půdě porazily vysoko Plzeň

vložil: Lukáš Mareček 1.Listopad 2017

V sobotním utkání jsme na domácí půdě přivítali tým FC Viktoria Plzeň. Do základní sestavy se nám po reprezentační akci vrátila Kristýna Siváková a Natka Valášková.

Úvod utkání napověděl, kdo bude diktovat tempo. Naše holky přehrávaly Plzeň a tlačily se do šancí. Bohužel první branku jsme inkasovali my. Po standardní situaci v 18. minutě míč vytěsnila brankářka Olivka Lukášová, následná dorážka Sáry Kolorosové však poslala Plzeň do vedení. Uběhlo cca. 5 minut a srovnání zápasu na 1:1 měla na kopačkách v 23. minutě Dáša Stařinská. Po odraženém míči od Natky Valáškové se ve vápně zorientovala nejlépe a přehodila brankářku Plzně. Dvě minuty na to se dostala do brejku Aneta Malatová, ale na hranici velkého vápna byla proti brankářka Plzně a faulem si vysloužila červenou kartu. Emoce šli nahoru, ale naše děvčata zůstala klidná. Ještě před koncem poločasu Natka Valášková vyslala pěknou průnikovou přihrávkou Katku Furikovou a ta v 39. minutě s klidnou hlavou zakončila. Poločas 2:1.

WU 18

Do druhé půle jsme museli zlepšit kombinaci. Netrvalo dlouho a v 59. minutě se nejlépe po rohu zorientovala Eliška Skramuská a navýšila skóre na 3:1. Další branku v 65. minutě přidala Aneta Malatová, kdy ji do brejku vyslala Dáša Stařinská a podél brankářky k tyči navýšila stav utkání na 4:1. Nutno uznat, že Plzeň i v desíti lidech byla nebezpečný soupeř. O tom se přesvědčila v 66. minutě brankářka Olivka Lukášová. Verča Kloudová ji načapala z brány ven a dlouhým lobem změnila skóre utkání na 4:2. Zbytek zápasu už byl v naší režii. Dáša Stařinská znovu vybídla do brejku Anetu Malatovou a ta znovu kolem brankářky k tyči upravila skóre utkání na 5:2. Poslední branka padla v 71. minutě po střele Elišky Skramuské si nešťastně do vlastní sítě míč srazila hráčka hostů Kamila Švábová.

Holky musíme pochválit, i když bylo vidět plno chyb. Zároveň pochvala i pro soupeře, který měl také své kvality!