Juniorky druhé na WFC International Cup Slaný

vložil: Lukáš Mareček 31.Červenec 2017

O víkendu se naše juniorky již po čtvrté zúčastnily mezinárodního turnaje WFC International Cup ve Slaném. Na prvním ročníku obsadily 4. místo, druhý a třetí byl úspěšnější na 3. místě. Letos se turnaje zúčastnily týmy za Českou republiku AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a náš tým 1. FC Slovácko. Zahraničí zastupovaly týmy Německa – 1. FC Nürnberg a FF USV Jena, Maďarsko – Ferencváros Budapest, Slovensko – ŠK Slovan Bratislava a až z dalekého Finska – TiPS Tikkurilan Palloseura.

Naše skupina byla nalosována z týmu SK Slavia Praha, FF USV Jena a Ferencváros.

1.FC Slovácko x SK Slavia Praha 2:0

Branky: Bieliková, Žufánková

První utkání jsme zahajovali v pátek s týmem Slávie Praha. V utkání jsme se ujali velice rychle vedení, když ve 4. minutě otevřela skóre krásnou dalekonosnou střelou z 25 metrů do pravého růžku Laura Bieliková. Druhý gól padl až po poločase a to hned v 31. minutě. Laura Bieliková vyslala po pravé straně Janu Žufánkovou. Po myšleném centru do vápna míč zapadl přímo pod tyč. V 38. minutě pohrozila Nela Krejčířová střelou, která bohužel mířila jen do gólmanky Slávie. 59. minuta přinesla další brankovou šanci. Katka Furiková se uvolnila ve vápně, v cestě ji však stála dobře postavená tyč.

1.FC Slovácko x FF USV Jena 5:2

Branky: 3x Krištofová, Bieliková, Žufánková

V utkání s Jenou jsme předvedli pohledný kombinační fotbal. I když Jena nebezpečně kousala, celkově jsme měli hru pod kontrolou. První překvapení pro nás byla 14. minuta, kdy šla do vedení Jena. Odpověď byla rychlá a srovnáno bylo ihned v 15. minutě po úniku zprava od Jany Žufánkové k delší tyči. V 19. minutě jsme průběh zápasu otočili na svoji stranu 2:1 Šárka Krištofová. Netrvalo dlouho a zápas byl znovu vyrovnaný. Druhý poločas jsme ovládli. V 48. minutě po závaru se nejlépe zorientovala před brankou Jeny Šárka Krištofová a zvýšila na 3:2. O další navýšení se postarala Laura Bieliková pokutovým kopem v 50. minutě. Konečný výsledek 5:2 a hattrick vystřelila Šárka Krištofová.

Ferencvárosi TC x 1.FC Slovácko 2:2

Branky: Skramuská, Žufánková

Zápas o umístění v tabulce na prvním místě a postup do finálového zápasu se nám vůbec nevyvedl a rodil se velice špatně. V 17. minutě zápasu se nepovedl Lauře Bielikové odkop. Nešťastnou náhodou trefila hostující hráčku a míč se odrazil do naší brány. V 28. minutě odpověděla Eliška Skramuská a holky byly zpět v zápase. V 36. minutě udeřily znovu Maďarky a vedením byly blíže finále. Naštěstí jsme ke konci zápasu rychle rozehráli útočnou akci po pravé straně, přízemním míčem do vápna se nejrychleji zorientovala Jana Žufánková a poslala nás do finále.

TiPS x 1.FC Slovácko 4:2

Branky: 2x Krištofová

Finále nám přineslo nováčka turnaje a velké překvapení. Svoji skupinu vyhráli bez ztráty bodu a finský tým zdobil hezký kombinační fotbal plný signálů. Finky šli do vedení již ve 4. minutě utkání. Netrvalo dlouho a hezkým lobem přehodila gólmanku soupeřek dalším gólem na turnaji Šárka Krištofová. TiPS pak navýšil skóre 2x a přiblížil Finky k vítězství na turnaji. 3:1. Naději nám dala svým pátý gólem Šárka Krištofová a skóre upravila na 3:2. Posledních pár minut jsme obklopovali branku soupeře, ale netrefili. Osudová nám byla poslední minuta, kdy při rychlém protiútoku Finky dokonaly svůj triumf a navýšily stav utkání na konečných 4:2.

„Děvčata bych chtěl pochválit za bojovnost. Ta jim nechyběla ani v jednom zápase. Co jim chybělo? Kombinační hra, kterou se klub prezentuje. Velká ztráta míčů a nepřesné nahrávky nám kazily zápasy. Rozhodně máme na čem pracovat. Poděkoval bych také pořadatelům za špičkovou organizaci turnaje a hlavně rodičům a fanouškům za podporu v hledišti.“