vložil: pv 22.Červenec 2017

Sestava 1.FCS: Lipková (46. Růžičková), Waltrová, Katkowski, Strnadelová, Sedlačíková, Valášková, Janíková, Dubcová K., Maťavková, Bychkova, Fabová, Dubcová M., Malatová, Molková
střídání hokejově

Góly: 26. a 76. min Dubcová M., 60. a 65. min Molková, 6. min Dubcová K. (pen)

Se Sturmem Graz jsme se utkali poprvé v zimní přípravě, v Lindabrunu jsme zvítezili 3:2. Soupeřky skončily v loňském ročníku rakouské ligy na druhém místě a tak se dal očekávat vyrovnaný duel. Lépe začalo Slovácko, Eliška Janíková se odhodlala kindividuálnímu průniku, byla zastavena v pokutovém území faulem a následnou penaltu proměnila Kamila Dubcová- 6. min- 0:1. Hra postrádala plynulost, na obou stranách bylo k vidění spousta nepřesností. Druhou šanci Slovácka měla Fabová, samostatný nájezd však skončil na břevně. Ve 22. minutě se po standardní situaci prosadil Sturm, když obrana Slovácka neobsadila na malém vápně hráčku a pro ni nebyl problém skórovat- 1:1. Podobná situace se opakovala o několik minut později, tentokrat míč skončil na boční síti. Hezkou individuální akci předvedla ve 26. minutě Míša Dubcová, míč navedla na střed hřiště a střelou k tyči nedala domácí brankářce šanci- 1:2. Ve zbytku poločasu se obě mužstva dostávala k zakončení ojediněle a góly začaly padat až po změně stran.

Po chybě v rozehrávce Slovácka Sturm v 50. minutě vyrovnal- 2:2. V 56. minutě nechybělo mnoho a domácí se mohli radovat po třetí, míč však skončil na pravé tyčce brankářky Růžičkové. Hostujícím hráčkam toto vaování stačilo a dokázaly odpovědět dobrou kombinací, na jejimž konci byla Tereza Molková, která střelou pod břevno vrátila Slovácku vedení- 2:3. V 65. minutě tatáž hráčka zatáhla míč po pravé straně a původně zamýšlený centr zapadl na zadní tyči do brány-2:4. Sturm se soustředil předevší na bránění, čekal na možnost rychlého protiútoku. Pátý gól vstřelila v 76. minutě z trestného kopu Míša Dubcová- 2:5. Posledních 10 minut zápasu se spíše dohrávalo, Slovácko se dopustilo zybtečné ztráty ve středu hřiště a rychlý protiútok skončil v brance a tak zápas skončil vítězstvím Slovácka v poměru 5:3.