Krajská soutěž:

V posledních dvou zápasech jsme na Širůchu přivítali kluky Morkovic a Koryčan.

1.FCS – Morkovice   6:0

1.FCS – Koryčany      7:0

Holky nenechaly ani v jednom zápase nikoho na pochybách, že to s útokem na 3. Příčku v krajské soutěži myslí vážně, v obou utkáních dominovaly, vytvářely si spoustu šancí, naopak soupeře k ničemu většímu nepustily a do tabulky si připsaly zaslouženě 6 bodů, což znamená historický úspěch v soutěži proti klukům. Holky v 18ti zápasech 12x vyhrály a 6 prohrály, zaostaly pouze za silnými soupeři z Bojkovic a Starého Města. Trenéra ovšem daleko těší fakt, že se holky k tomuto umístění dostaly fotbalovostí a kombinačním pojetím hry a dokázaly si, i přes dílčí neúspěchy, že tato cesta je správná a v budoucnu se to holkám určitě vrátí.

Ligové finále

Tečkou za sezónou bylo ligové finále hrané 18.6 v Horních Heršpicích v Brně. Z Čech postoupily do finále přímo 2 nejlepší týmy, z Moravy vítěz a o čtvrtém postupujícím rozhodoval koeficient (počet získaných bodů/počet zápasů) a ten měla lepší Viktorka Plzeň než domácí Lokomotiva.

Semifinále

1.FCS – Slavia Praha 0:4 (0:2)

Do semifinále nám pavouk přiřadil druhý tým z Čech, a tím byla Slavia Praha. Už před zápasem byla na děvčatech znát obrovská nervozita z utkání a ta jim bohužel znemožnila předvést to nejlepší, co děvčata umí. Nikdo na sebe nedokázal vzít zodpovědnost, strhnout tým, holky se bály si naběhnout, vzít si míč a něco vymyslet, spoléhaly se jedna na druhou, což nikdy nemůže vést k úspěchu. Holkám však nelze upřít snahu, to určitě ne, ale z nervozity pramenily chyby a těch bylo strašně moc… Všechno by možná změnil jeden gól, ale k tomu jsme v tomto zápase měli daleko. Naopak soupeři jsme vlastními chybami 2 góly darovali – první jsme si dali vlastní, třetí po hrubce v rozehrávce. Slavia však byla lepší a důraznější před oběma brankami, proto vyhrála zaslouženě.

O 3. Místo

1.FCS – Viktoria Plzeň 8:3 (0:2)

Branky: Furiková 2x, Polášková 2x, Škrabalová C., Tomečková, Veselá

Na první poločas s Plzní raději ani nevzpomínat, šance holky měly, ale to jejich provedení…uprostřed laciné ztráty míčů…obranná fáze celého mužstva na bodu mrazu…poločas naivity a pocitu, že se soupeř porazí sám… v poločase jsme si (aspoň podle průběhu 2. půle) s holkama vysvětlili, že takto by to opravdu nešlo, nebojovaly holky celou sezonu o finále, aby na něm předváděly podobné výkony, měly před sebou posledních 35 minut sezóny, na kterou budou vzpomínat buď s radostí, nebo se smutkem.

To, co se dělo druhý poločas, se dá jen těžko pochopit – 8 branek za 35 minut, obrat o 180° ve hře, čím to těžko soudit… konečně jsme dali branku na 1:2…bohužel vzápětí na 1:3 dostali… no potěš teda… do konce 25 minut, co s tím… holky však v sobě našly něco, co si dokážu těžko vysvětlit, obrovskou vnitřní sílu a vůli tento zápas vyhrát… rychlý gól na 2:3 jim dodal nové síly, 3:3, 4:3, šibenice z trestňáku a 5:3, 6:3, další šibenice 7:3…8:3!! A konec.

Holky si uvědomily, že i když se fotbalově nedaří, tak vždycky do toho musí dát úplně všechno a ono pověstné štěstí se nakloní na jejich stranu. Tak to bylo druhý poločas s Plzní, i přes nepříznivý vývoj se holky nevzdaly a naopak když jejich soupeř ztrácel půdu pod nohama, tak holkám narostly křídla a soupeře vyloženě převálcovaly, 8 branek za poločas se jen tak nevidí. Poslední zápas sezóny holky vyhrály a zaslouženě mohly převzít pohár a medaile za 3. Místo.