U15: Liga žákyň/Krajská soutěž

vložil: pv 7.Červen 2017

1. LIGA ŽÁKYŇ

Jarní část moravské části je minulostí a je na čase bilancovat. Děvčata na jaře všechny zápasy vyhrály a už 2 kola před koncem si zajistily účast v ligovém finále.

1. FCS – ZBROJOVKA BRNO 5:0 a 8:1.

V prvním jarním zápase hraném za úmorného vedra na brněnské umělce to šlo holkám celkem ztěžka, šlo o první zápas, holkám se nedařilo přesně kombinovat, lehce ztrácely míče a těžko se tak dostávaly do šancí, nakonec však díky větší individuální kvalitě soupeře lehce přehrály. Hattrickem se blýskla Jana Žufánková, po brance přidaly Katka Furiková a Denisa Veselá.

V odvetě na našem hřišti holky nenechaly nic náhodě a už v 7. minutě vedly 4:0 a ve zbytku utkání své vedení postupně navyšovaly až na konečných 8:1.

Střelecky se prosadily: 3x Polášková, 2x Veselá, Žufánková, Furiková a Chybíková.

1. FCS – HORNÍ HERŠPICE 4:2 a 5:1

V Heršpicích to byl spíše boj. Ve větrném a deštivém počasí, na těžkém terénu se hra odehrávala spíše mezi šestnáctkami, první větší šance přišla až po 20ti minutách a hned z toho byla vedoucí branka, když centr Žufánkové zužitkovala Polášková. Domácí však skóre 2 slepenými brankami otočily, naštěstí v poslední minutě poločasu srovnala Veselá. Ve druhém poločase už holky svého soupeře k ničemu nepustily a přidaly 2 branky, opět se prosadila Veselá a účet zápasu uzavřela Žufánková.

Domácí zápas byl opět trochu jiný. Soupeř přijel s vysunutou obranou a napadáním, s čímž se holky 20 minut nemohly vyrovnat, pak však odpor soupeře zlomila Stavjaníková, která z pozice stoperky utekla všem obránkyním a dostala holky do vedení. Poločas holky nakonec vyhrály jednoznačně 4:0. Druhý poločas, jak už bývá takovým zvykem, holky odehrály se sebeuspokojením, přizpůsobily se hře soupeře, i přesto však dokráčely k pohodovému vítězství 5:1.

Branky: 2x Furiková, Stavjaníková, Polášková, Škrabalová C.

1. FCS – MFK VÍTKOVICE 5:1 a 8:3

První zápas s Vítkovicemi hraný na umělce na Širůchu byl podobný tomu druhému s Heršpicemi – soupeř vysoko napadal a nám vázla rozehrávka, i proto byl poločas vyrovnaný, výsledkově ho holky zvládly 2:1. Ve druhé půli jakoby soupeři docházel dech a toho děvčata bezezbytku dokázaly využít a třemi brankami soupeře zlomily.

Branky: 2x Furiková, Polášková, Žufánková, Veselá

V odvetě a zároveň posledním zápase jarní části začala děvčata s chutí a i přes vedro hýřily pohybem a vytvářely si šance. V 10. minutě byl stav 3:0 pro holky a soupeř byl tzv. na ručník. Těžko říct, co se pak holkám událo v hlavách, ale zbytek poločasu úplně vypustily a mohly být rády, že do šaten odcházely za vedení 3:2. Bohužel na začátku 2. půle bylo rychle srovnáno 3:3. S přibývajícím časem však přibývalo šancí hlavně na naší straně, a že těch šancí bylo opravdu hodně. Holky se potkaly i s efektivitou a 5ti brankami soupeře zlomily.

Branky: Polášková 5x, Furiková, Tomečková, Veselá

Sečteno, podtrženo, za celou sezónu holky ztratily v ligové soutěži pouze 2 body za 1 remízu, zbylých 11 zápasů s přehledem zvítězily a zaslouženě si se ziskem 34 bodů a skórem 77:13 z 12-ti zápasů vybojovaly účast v ligovém finále, kde s největší pravděpodobností narazí na pražskou Slávii. Finále se letos koná 18. 6. v Horních Heršpicích.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ

V krajské soutěži s chlapci holky stále bojují o třetí příčku, což by byl veliký úspěch. Na první 2 týmy, což jsou Bojkovice a Jiskra Staré Město, kteří mají ve svém týmu velké urostlé a fotbalově velmi dobře vybavené fotbalisty, tak na tyhle týmy holky v této sezoně recept jen těžko hledaly. S ostatními týmy jsou zápasy minimálně vyrovnané, mnohdy holky určují hru díky fotbalovému pojetí a své kombinační hře, která je jim vlastní, naopak kluci hru mají většinou postavenou na 3 fyzicky vyspělých jedincích.

BOJKOVICE – 1. FCS 11:1

Bojkovice jsou lídrem celé soutěže a tento zápas byl pro holky neřešitelný. Útěchou může být aspoň čestný úspěch holek na 1:5, který obstarala Žufánková.

1. FCS – FA ZLECHOV 6:1

Zápas proti Zlechovu měly holky od začátku ve své režii a kromě 6-ti branek ještě spoustu tutovek zahodily. Naopak soupeř se k ohrožení naší branky dostával pouze sporadicky. Čtyřmi brankami se blýskla Polášková, k ní se přidaly Veselá a Stavjaníková.

KVASICE – 1. FCS 3:2 na pk.

Právě Kvasice jsou jedním z týmů, které s námi bojují o bronzovou příčku v soutěži. Zápas byl pro holky trochu smolný. V prvním poločase holky předváděly svižný fotbal a zaslouženě se dostaly do vedení, škoda, že jsme nevyužili ještě některou z šancí, odchod do kabin mohl být ještě veselejší. Domácí ve druhé půli srovnali hru a pak i skóre. Holky šly opět do vedení, a to 2 minuty před koncem po rohovém kopu. Bohužel domácí v poslední minutě velmi šťastně vyrovnali a následně pak byli šťastnější i v penaltovém rozstřelu. Pro holky krutá prohra, za předvedený výkon si zasloužily víc jak 1 bod.

1. FCS – DOLNÍ NĚMČÍ 2:1 na pk.

I další zápas musely rozhodnout penalty. Holky byly opět lepší první poločas, opět se dostaly do vedení, ale stejně jako v Kvasicích o 3bodovou výhru přišly, a tak o osudu utkání opět rozhodovala penaltová loterie – v té byly tentokrát úspěšnější holky a připsaly si 2 body do tabulky.

STARÉ MĚSTO – 1. FCS 2:0

V dalším zápase jsme se postavili klukům Starého Města, kteří bojují o první místo s Bojkovicemi. Zápas to nebyl od holek vůbec špatný, snažily se o rozehrávku a kombinační hru, ta se nám v prvním poločase celkem dařila, ale do zakončení jsme se až na pár vyjímek nedostali. Kluci potrestali naši chybu a šli do vedení. Druhý poločas už tak povedený nebyl, kluci dominovali a zaslouženě zvítězili.

1. FCS – STRÁNÍ 2:1

Určitě nejlepší výkon holek na jaře proti velmi dobrému týmu, který taky usiluje o 3. příčku. Holky si v tomto zápase musely sáhnout až na dno sil. Rychle jsme se dostali do vedení zásluhou Poláškové a dlouho jsme udávali tempo hry, měli slušné příležitosti, pojistku jsme však nepřidali. Na začátku druhé půle tak přišel trest a po nedorozumění v naší obraně soupeř pohodlně skóroval. Vítězství nám zpoza vápna zaslouženě vystřelila Katka Furiková.

HLUK – 1. FCS 1:5

V prozatím posledním zápase v soutěži holky bez větších problémů porazily Hluk. Výkon však měl k dokonalosti hodně daleko, hlavně první poločas byl velmi špatný, víceméně odchozený. Ve druhém poločase se holky rozběhaly a soupeři nedaly šanci a dokráčely si k dalšímu vítězství.

V krajské soutěži zbývá holkám odehrát ještě zápasy – oba doma, nejdříve proti Morkovicím a pak proti Koryčanům. Pro holky je soutěž náročná hlavně fyzicky, kdy musí čelit daleko fyzicky vyspělejším chlapcům, zatím tuto výzvu zvládají na výtečnou, po technické a fotbalové stránce své vrstevníky až na vyjímky převyšují.