SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko 4:2 (3:1)

vložil: pv 4.Červen 2017

V posledním zápase sezóny zamířily ženy Slovácka na půdu mistrovské Slavie Praha.

Sestava 1.FCS: Růžičková – Čeriová (65. Molková), Sedláčková, Janků, Strnadelová (65. Sedlačíková) – Waters, Janíková, Dubcová K. – Dubcová M. (75. Maťavková), Waltrová (45. Fabová), Campbell

V prvním poločase byla k vidění mírná domácí převaha, náš tým ale měl velmi dobré pasáže a po jedné z nich se po zblokované střele M. Dubcové prosadila na zadní tyči Campbell. Slavia byla o něco více na míči a hned srovnala, po naší nedůslednosti u autu poslala Svitková míč před bránu a ten uklidila do brány Divišová. Do poločasu pak Slavie měla asi dvě šance, další jejich dvě branky jim ale obrana Slovácka nachystala na zlatém podnose. Po chybách v obraně se tak domácí lehce dostali do poločasového vedení 3:1.

Druhý poločas byl z naší strany ještě lepší, Slovácko se dostalo do několika šancí ale v nich postupně selhala 2x Fabová a jednou Molková, s pokusy K. Dubcové si pak poradila Malíková. A tak opět udeřilo na druhé straně když domácí z rohu přidali čtvrtou branku. Na druhé straně se pak konečně trefila Fabová a uzavřela skóre na konečných 4:2.

Výsledné skóre tak ne zcela odpovídá předvedené hře, rozdíl byl ale opět v šestnáctkách obou týmů. Velká škoda laciných branek protože jinak Slovácko v tomto zápase mohlo pomýšlet na mnohem lepší výsledek.

Po zápase převzaly ženy Slovácka pohár a medaile za konečné třetí místo v ligové tabulce. Ikdyž z toho byla opět “jen” bronzová příčka, holkám patří velké uznání za předváděnou hru a výsledky. Celkový počet 23 získaných bodů po nadstavbové části je nejvyšší bodový zisk v historii a v součtu s naším velmi mladým kádrem je velkým příslibem do blízké budoucnosti.

Závěrem chceme poděkovat našim partnerům a věrným fanouškům, byli jste skvělí a těšíme se na Vaši podporu v příští sezóně!