U18: Viktoria Plzeň – 1.FC Slovácko 1:1 (0:0)

vložil: pv 4.Červen 2017

V sobotu 3. 6. 2017 zajížděla juniorka žen Slovácka ke svému poslednímu utkání této sezóny do Plzně. K utkání hraném na travnatém hřišti nastoupila naše děvčata v silně pozměněné sestavě oproti předešlému utkání se Spartou vinou mnoha zranění nebo fluktuací některých hráček v A-teamu. Už tak decimovaná základní sestava byla doplněna triem starších žákyň. Na střídání byla připravena jen náhradní brankářka a do pole ne zcela fit Eliška Skramuská.

Sestava: Lipková (40. Lukášová) – Chybíková, Bieliková, Dobiášová, Valášková(C) – Krejčířová, Šenkeříková, Tomečková – Stařinská, Krištofová, Žufánková (50. Skramuská)

Utkání hrané za slunného počasí a teplotou kolem 30 °C nezačalo pro naše hráčky špatně. Od úvodních minut si vytvořili územní převahu, kde kombinační hrou v obranné čtveřici a ve střední záloze, se naskýtali možnosti průnikových přihrávek do křídelních prostorů, odkud přicházely centrované míče. Chyběla ovšem dravost a vhodný výběr místa při jejich zakončení. Množství centrovaných míčů bylo sraženo domácí obranou na rohové kopy, z nichž si v prvním poločase naše děvčata vypracovala jednu vyloženou šanci. Po odraženém míči pálila z 10 metrů Tomečková vysoko nad domácí branku. Za zmínku v prvním poločase stojí ještě sólový nájezd Stařinské na domácí brankářku, která pokus o obstřelení vyrazila na rohový kop. Domácí hráčky vycházely ze zabezpečené obrany a spoléhaly na brejkové situace, do kterých je hráčky Slovácka v první půli občas pustily.
Nástup do druhé půle je nachytal v nedbalkách a po kombinaci domácích na levé straně hřiště se do vápna dostala Charouzová. Domácí obrana s vypětím všech sil zablokovala její pokus o střelu. Na následnou dorážku z 6 metrů domácí obrana v čele s brankářkou již nestačila zareagovat. Do konce utkání zbývalo hodně času a hráčky Slovácka si během této doby vytvořily spousty šancí. Ke kýženému gólu vedla ta z poslední minuty, kdy po krásném průniku Valáškové z levé strany, přišel přízemní centr na přední tyč, kde připravená Krištofová pálila do domácí brankářky. K odraženému míči se dostala Stařinská a levou nohou přes skrumáž hráček dopravila míč za brankovou čáru a utkání tak skončilo 1:1.

Juniorský team žen Slovácka skončil, v konečném účtování, na druhém místě tabulky a bezprostředně po závěrečném hvizdu převzal pohár a medaile.