Měsíc náborů na Slovácku 2017

vložil: pv 29.Květen 2017

Ve čtvrtek 25.5. se na Širůchu ve Starém Městě konala akce Měsíc náborů. Tato akce má ve Slovácku již dlouholetou tradici, nejdříve se konala pod názvem Den dívčího fotbalu na Slovácku, poslední dva ročníky jsou pak pod záštitou FAČR a nesou název Měsíc náborů. Měsíc náborů rovněž podpořil OFS Uherské Hradiště.

Hlavní cílem akce je jednoznačně přivést do ženského fotbalu nové hráčky. Pozvání probíhalo v několika formách. Trenéři a hráčky Slovácka navštívili několik škol v Uherském Hradišti, předvedli dívkám tréninkovou jednotku a mladým nadějím rozdaly letáčky na akci Měsíc náborů. Dívky pozvané z místních škol tvořily přibližně polovinu všech zúčastněných. Na tréninku se objevilo i několik hráček, které zatím hrají v chlapeckých oddílech. Počet přibližně 80 dívek doplnily i holky, které nastupují v klubu 1. FC Slovácko.

Vše vypuklo na Širůchu v 17:00, už ale dobrou hodinku předtím se začínal stadion plnit rodiči a budoucíma fotbalovými hvězdami. Celým odpolednem provázela jako moderátorka Kristýna Janků a co vám budeme povídat, zvládla to na jedničku! Na nové fotbalistky čekala společná rozcvička s hudebním doprovodem, tu má už tradičně na starosti Evča Kristýnová, které pomáhala naše americká dvojice Bětka Chlumová a Peťa Smetková. Pak se hráčky rozdělily do třech věkových skupin a na stanovištích už pak pod vedením trenérů a hráček Slovácka probíhal trénink, přizpůsobený právě věku hráček. Nechyběly pohybové aktivity, souboje 1 v 1, ale samozřejmě ani hra na dvě brány!

Po skončení tréninku přišlo na řadu vyhodnocení a trenéři Slovácka si vzali kontakty na rodiče potencionálně nových hráček. Pak následovalo společné protažení a uvolnění a na konci oblíbená autogramiáda našich reprezentantek ČR. Trojice Vendula Strnadová, Niki Sedláčková a Kristýna Janků byla v obležení mladých fotbalistek a věříme, že mezi nimi vyrostou budoucí reprezentantky ČR!

Na závěr bychom rádi poděkovali všem, kdo nám pomáhal zajistit přípravy a samotnou organizaci. V neposlední řadě pak patří poděkování rodičům a samotným hráčkám, že si udělali čas a přijeli. Věříme, že se jim na Slovácku líbilo a že se v budoucnu budeme s některýma vídat častěji!

1 066 přečtení
Kategorie: Nezařazené