rozhodčí: Jurajdová, Helekalová, Horáková – delegát FAČR Kundelius.
branky: 52. a 87. Maťavková – 31. Odehnalová, 60. Bužková

Slovácko: Růžičková – Strnadelová, Sedláčková, Janků, Čeriová (75. Sedlačíková) – Janíková,
trenér: Petr Vlachovský asistent: Svatopluk Macek, Jan Podolák

Sparta: Dorsey – Vyštejnová, Odehnalová, Kavalová (54. Bužková), Dlasková – Ringelová (89. Prince),
Martínková Irena, Bertholdová, Nepokojová – Matoušková (84. Pižlová), Stašková (59 .Koubová)
trenér: Jan Janota asistent: Rudolf Rondzik, Stránský Vladimír

Sestřih z utkání:

Čtvrté kolo nástavbové části svedlo na Širůchu v přímém souboji třetí celek ligové tabulky Slovácko s druhou Spartou Praha. Oba celky nastupovaly k utkání s cílem získat tři body. Vítězství Slovácka by pro domácí otevřelo cestu k možnosti získat celkově druhé místo v soutěži, pro Spartu by tři body znamenaly definitivní potvrzení druhého místa v tabulce a stále otevřenou možnost na zisk mistrovského titulu.

Do utkání lépe vstoupila hostující Sparta. Od počátku získala mírnou převahu v poli a měla míč více na svých kopačkách, snažila se o rychlé průniky vedené především aktivní Ringelovou. Ta měla první šanci v 8., ale mířila vedle. V 11. střílela po centru nůžkami Stašková, ale rovněž mimo tyče branky domácích. Ve 20. pronikla Ringelová po zadní čáře, její gólovou přihrávku zlikvidovala Růžičková. V dalších minutách vytěžila Sparta několik rohových kopů, ten ve 30. se stal pro domácí osudným. Po závaru před brankou Slovácka se míč dostal k Odehnalové a ta střelou k tyči otevřela skóre – 0:1. Teprve obdržená branka jakoby probudila domácí hráčky ke zvýšené aktivitě v útoku. V závěru poločasu měla blízko k vyrovnání Maťavková, když sama před Dorsey hlavičkovala vedle.

Do druhého poločasu vstoupilo Slovácko aktivně a byly to domácí hráčky, které měly více ze hry. Ve 48. střílela ještě Maťavková v dobré pozici nad, ale v 52. bylo vyrovnáno. Střelu K. Dubcové stačily Sparťanky zablokovat, míč se dostal k Maťavkové a ta střelou mezi nohy Dorsey srovnává na 1:1. Hra dostala ještě větší spád, hrálo se nahoru – dolů. V 58. střílela Matoušková z dobré pozice nad, o minutu později běžela Campbell sama na branku Sparty, ale Dorsey nepřekonala. V 60. šla Sparta znovu do vedení. Po zaváhání obrany Slovácka včetně brankářky se míč dostal k Ireně Martínkové, ta centrem našla Matouškovou. Její střelu stačila Růžičková vyrazit, ale bohužel jen k Bužkové, která propálila vše, co stálo míči v cestě – 1:2. Tato branka už ale Slováckem tolik neotřásla. V 70. vyslala K. Dubcová do úniku Campbell, ta ale ani podruhé nedokázala Dorsey ve vyložené šanci překonat. Slovácko se nadále tlačilo před branku Sparty, ale když už v 78. byla sparťanská brankářka překonána, zastoupila ji na brankové čáře Irena Martínková. Domácím se podařilo srovnat skóre až v 87., kdy se po závaru prosadila znovu Maťavková – 2:2. A to už na dokonání obratu zbývalo příliš málo času.

Diváci tak byli svědky utkání plného bojovného a rychlého fotbalu, jehož výsledek způsobuje, že dvě kola před koncem zůstává sen Slovácka o druhém místu a Sparty o titulu jen v rovině teorie. Holkám přesto patří poděkování za skvělý výkon, divákům pak za výbornou kulisu!