AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 3:0 (2:0)

vložil: pv 24.Duben 2017

1.kolo nadstavby

1.FCS: Růžičková – Čeriová (46. Sedlačíková), Sedláčková, Strnadelová, Janků – Dubcová K., Janíková (69. Waltrová), Maťavková – Molková, Strnadová, Campbell
Trenér: Petr Vlachovský

První kolo nadstavby svedlo dohromady týmy, které dělily v tabulce 2 body. Duel Sparty a Slovácka byl již třetím měřením sil těchto soupeřů v tomto roce. Vždy byly úspěšnější pražanky a tak jim hostující hráčky měly co vracet.

Úvod utkání patřil domácím hráčkám, které nedovolily Slovácku rozvíjet své akce, svou rychlostí a důrazem získávaly míče a přecházely rychle do zakončení. Náš celek tahal za kratší konec a domácí si vytvářeli šance. První gól padl z penalty, kterou proměnila Mocová. To běžela 26. minuta a aby toho nebylo málo, tak v 30. minutě nechala obrana Slovácka na malém vápně volnou Bužkovou, která tečovanou střelou zvýšila vedení domácích na 2:0. Do poločasu stojí za zmínku ještě nastřelené břevno z kopačky Lucie Martínkové. Slovácko se k ohrožení domácí branky v prvním poločase bohužel vůbec nedostalo.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu, domácí byli nadále lepším týmem. Hráčky Slovácka měly velké problémy podržet míč na soupeřově polovině a dostávaly se tak pod tlak. Skóre se měnilo v 62. minutě, kdy zaváhání v rozehrávce Slovácka využila Bužková a uzavřela skóre na 3:0. Slovácko po změně stran zahrozilo z rohu, ze závaru ale nakonec nic nebylo a tak si domácí připsali jednoznačnou výhru 3:0.

Zápas nám nevyšel podle představ ale i to je fotbal, nezbývá než se zvednout a připravit se na další zápasy nadstavbové části. Jak se nám to podaří se můžete přijít přesvědčit sami, v květnu nás čeká série domácích zápasů a všechny tímto srdečně zveme na Širůch 😉