rozhodčí: Knapíková, Tormová, Soukupová – delegát FAČR Sedláček

Slovácko: Růžičková – Čeriová, Sedláčková, Strnadelová, Janků – Dubcová Kamila, Janíková,
Maťavková – Waltrová (67. Molková), Fabová (62. Strnadová), Campbell (77. Sedlačíková)

Hradec: Pospíšilová -Černá (87. Valentová), Novotná, Plzáková (79. Miklová), Svobodová –
Kutifelová, Mikysková (89.Strýhalová), Lacinová, Hýlová – Hrbková (70. Chládková),
Brázdová
Trenér: Jiří Dvořák

V posledním kole základní části I. ligy kopané žen přivítalo Slovácko na Širůchu celek FC Hradec Králové. Postavení obou celků v tabulce stavělo do role jednoznačného favorita domácí celek, ale jako už mnohokrát se ukázalo, že papírové předpoklady mnoho neznamenají.

Do utkání vstoupilo aktivněji domácí družstvo, které si sice vytvořilo optickou převahu v poli, ale velmi dobře organizovaná hra Hradce, který pozorně bránil a snažil se o rychlé protiútoky, je do brankových šanci nepouštěla. Za zmínku stojí snad jen akce Fabové s Dubcovou v 9., střela Dubcové však šla nad. Ve 13. si na centr z rohu naskočila Strnadelová, ale hlavou mířila vedle. Hra v poli se potom mírně vyrovnala, Hradec se osmělil a ve 25. zahrozila nebezpečnou střelou Brázdová, naštěstí mířila vedle. Ve 32. střelu Janků z přímého kopu zlikvidovala Pospíšilová. Pak se ve dvou šancích (asi největších v první půli) ocitla Fabová. Nejprve ve 33. po přihrávce Campbell střílela nad, o minutu později trefila vybíhající Pospíšilovou. Převaha Slovácka byla nadále platonická a tak se do druhého poločasu vstupovalo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase Slovácko zvýšilo aktivitu, ale branka Hradce byla snad zakletá. Ve 47. se blýskla hostující brankářka Pospíšilová, když vyrazila umístěnou střelu Maťavkové, v 50. šla střela Campbell přes hlavu těsně vedle branky. V 66. si Campbell naběhla na centr Waltrové z pravé strany, přiťukla míč Maťavkové a pro tu už nebyl problém umístit míč do sítě – 1:0. Slovácko pak mělo několik příležitostí, ale bez využití. Snad největší propásla v 77. Kamila Dubcová, když se pokoušela udělat kličku i brankářce Pospíšilové a střelu z velkého úhlu pak vykopla hostující obránkyně. V posledních minutách nadšeně bojující Hradec vycítil příležitost, zatlačil domácí do defenzívy, ale z převahy nic nevytěžil, i když Lacinová byla poměrně blízko vyrovnání v 90., kdy po rohu hlavičkovala těsně nad branku Růžičkové. Domácí hráčky tak uhájily tříbodové vítězství.