AC Sparta Praha – 1.FC Slovácko 2:0 (0:0)

vložil: pv 26.Březen 2017

1.FC Slovácko: Růžičková – Barnetová (49. Sedlačíková), Sedláčková, Strnadelová, Čeriová – Waters, Janíková (81. Waltrová), K. Dubcová – Campbell, Fabová, Maťavková (70. Molková)

Branky: 57. 1:0 Nepokojová, 65. 2:0 Odehnalová

V předposledním kole základní části čekala hráčky Slovácka náročná prověrka. V přímém souboji o druhé místo nás venku čekala Sparta Praha.

Zápas přilákal na Strahov kolem stovky diváků a ti od začátku viděli utkání ve slušném tempu. Slovácko dobře drželo míč a Spartě toho moc nedovolilo, hlavička Martínkové do tyče a následná dorážka tak byly jediné vážnější šance domácích v prvním poločase. Slovácko dokázalo být kromě dobré kombinace také nebezpečné, nejprve střílela v úniku Kamila Dubcová nad, pak po dalším úniku Waters střílela Maťavková pouze do tyče. Po další akci z pravé strany nepovedený centr Campbell přistál na břevně domácí branky.

I druhý poločas začal šancí Slovácka, střelu Campbell po rohu ale domácí obrana odvracela na brankové čáře. Domácí si se svou šancí poradili lépe a do vedení je po hodině hry dostala Nepokojová. Když pak obrana Slovácka zaspala při rohovém kopu, neměla volná Odehnalová problém zvýšit domácí vedení. Slovácko se nevzdávalo, do šancí už se ale dostávalo těžko. Domácí Sparta hrozila více, v cestě jí ale stála spolehlivá Růžičková. Když pak před koncem branku Campbell rozhodčí neuznala pro postavení mimo hru, skončilo utkání domácí výhrou 2:0.

Zápas mohl dopadnout jinak, naše šance ale zůstaly nevyužity a tak jsme po dobrém výkonu zůstali bez bodu. V posledním zápase základní části přivítáme po reprezentační pauze doma Hradec Králové, hraje se 16. dubna od 14:30 na Širůchu. Pak už nás budou čekat líté boje o konečné umístění v zápasech TOP 4!