Juniorky vstoupily do nadstavbové části

vložil: pv 22.Březen 2017

Juniorky mají odehrané první dvě kola v nadstavbové části. Z loňské sezóny obhajují 2. místo a i letos mají nakročeno obhájit tuto pozici. V prvním kole porazily Slavii Praha, ve druhém prohrály se Spartou.

1. kolo nadstavba – mistr

1. FC Slovácko – SK Slavia Praha 3:1 (1:0)

Branky: 16. Stařinská Dáša, 50. Krištofová Šárka, 60. Krejčířová Nela – 79. Bobocká Rebeka

Sestava 1. FCS: Lipková – Doležalová (42. Dobiášová), Šperová, Bieliková, Valášková – Suchánková, Příkaská, Šenkeříková (45. Krejčířová) – Stařinská, Krištofová, Skramuská (40. Furiková)

Slavia měla před utkání stejně bodů jako Slovácko, a tak juniorky Slovácka musely naplno bodovat, aby si udržely druhou pozici. Do utkání vstoupily velmi dobře, držely míč a vytvářely si šance. Z jedné z nich se prosadila Stařinská a poslala Slovácko do vedení. Postupem času se i Slavia začala vytvářet šance, ale gólmanka Lipková byla vždy na svém místě. Ve druhém poločase přidaly juniorky další dvě branky a až v závěru se Slavii podařilo korigovat výsledek na konečných 3:1.

2. kolo nadstavba – mistr

AC Sparta Praha – 1. FC Slovácko 2:1 (0:0)
Branky: 45. Cvrčková Klára, 46. Cvrčková Klára – 71. Valášková Natálie

Sestava 1. FCS: Lipková – Dobiášová (72. Žufánková), Šperová, Bieliková, Valášková – Suchánková, Příkaská, Šenkeříková (46. Krejčířová) – Stařinská, Krištofová, Furiková

Sparta byla v utkání favoritem, přesto to na hřišti nebylo vůbec znát. Juniorky Slovácka měly v prvním poločase převahu, dobře držely míč a vytvořily si dvě velké šance, které však brankou neskončily. Ve druhém poločase však Slovácko nezachytilo úvod, ve kterém dala Sparta dva rychlé góly. Juniorky Slovácka to nepoložilo a i ve druhém poločase byly týmem, který hrál fotbal a vytvořil si velký tlak, který vyústil ke snížení Valáškové na 1-2. Další dvě velké šance již k brance nevedly. V závěru pak Sparta díky „taktickým“ střídáním rezignovala hrát fotbal a tím si vítězství již pohlídala.