Slovan Liberec – 1.FC Slovácko 0:4 (0:3)

vložil: pv 20.Březen 2017

Sestava 1.FCS: Růžičková – Barnetová, Sedláčková, Strnadelová (46. Čeriová), Sedlačíková – Dubcová, Waters, Janíková – Strnadová (13. Molková), Fabová, Maťavková (65. Waltrová)

Branky: 33. a 66. Dubcová K., 12. Maťavková, 42. Molková
ŽK: 51. Čeriová (Slovácko)

Ve 12. kole první ligy žen zajížděly fotbalistky Slovácka k čtvrtému týmu tabulky – na půdu Slovanu Liberec. Zápas se hrál na umělé trávě ve Frýdlantu.

Hostující tým po pomalejším začátku přidával na obrátkách a začaly přicházet první střelecké příležitosti. Gólově se prosadila až Maťavková, když využila přihrávky od Waters. To běžela 13. minuta. Slovan zahrozil v prvním poločase dvakrát a to vždy po rohovém kopu, kdy se dostal k zakončení. Velkou příležitost k navýšení měla Dubcová, ale tváří v tvář Horáčkové svou šanci neproměnila. To se jí podařilo až v 33. minutě, když využila vysunutí od Sedláčkové. Poločasové skóre uzavřela Molková, když se dostala k míči sama před Horáčkovou a umístila míč k tyči – 0:3.

Do druhého poločasu domácí vysunuly napadání a hostující hráčky se obtížně dostávaly do zakončení, prosadila se až v 64. minutě po rohovém kopu Dubcová – 0:4. Zejména v závěru zápasu volaly některé příležitosti po vstřelení gólu, s koncovkou si však hráčky Slovácka nepotykaly a tak konečný účet utkání zní 4:0 pro Slovácko.