U11: Turnaj v Němčicích nad Hanou

vložil: dn 3.Březen 2017

Po dosavadní spanilé jízdě halovými turnaji děvčat spadajících věkem do starší přípravky jsme byli zvědaví, jak si poradí na dalším výborně obsazeném turnaji v Němčicích nad Hanou.

Myslím, že ani největšího pesimistu nemohl tušit, jak pro nás tento turnaj v krásné němčické hale dopadne. Po předcházejících turnajích, kdy jsme brali vždy nejhůře druhé místo, končíme tentokrát úplně poslední.

Zmar, zmatky, nedůraz v osobních soubojích. Takto jsme turnaj začali. Navíc dosud nevídaný příděl pěti branek v naší síti. Ospalé výkony pokračují i v dalších utkáních. Natěšení fanoušci marně čekají, kdy děvčata předvedou trochu fotbalovosti. Dříve osvědčené finty trenéra, jak se dostat z mizérie dnes nezabírají. Po prvních třech zápasech máme pasivní skóre 0:14 a sebevědomí děvčat je na nule.

Jaký to rozdíl oproti nedávným turnajům, kde děvčata hrála s lehkostí a dařilo se jim vše, na co sáhla.

Trochu fotbalovosti předvádíme až v úplně posledním zápase, kdy překvapivě přestřílíme kluky z Šumperka. Tato porážka šumperské borce odsunula až na celkové třetí místo. Kluci prohrané utkání s námi obrečeli. Brečet by ale měla spíše naše děvčata. Jejich dnešní výkon byl velkým zklamáním.

Těžko za tento turnaj někoho chválit. Tradičním oporám se vůbec nedařilo. Mírně nad své poměry zahrály snad jen Eliška s Helčou.

Ale vše zlé je k něčemu dobré. Možná až touto fackou doceníme úspěchy dosažené na předcházejících turnajích. Pro holky cenné ponaučení a varovně vztyčený prst před dalšími fotbalovými akcemi.

Nyní se musíme zamyslet, jestli má smysl jet na finálový turnaj mistrů, na který jsme se kvalifikovali vítězstvím na turnaji v Nezamyslicích nebo se již raději soustředit na blížící se mistrovská utkání hraná venku na trávě.

Při závěrečném vyhlašování byla oceněna naše brankářka Rozka. Obdržela trofej pro nejlepšího brankáře turnaje, ovšem nevím, zda toto ocenění nebylo tentokrát uděleno spíše ze soucitu.

Naše výsledky:

1.OMK Šternberk – 1.FC Slovácko 5:0

 

1.SK Prostějov – 1.FC Slovácko 2:0

 

HFK Olomouc – 1.FC Slovácko 7:0

 

Hlučín – 1.FC Slovácko 2:1

Branky: Hanáčková

 

Blansko – 1.FC Slovácko 4:0

 

SK Uničov – 1.FC Slovácko 3:0

 

Šumperk – 1.FC Slovácko 1:3

Branky: Hanáčková 2, Zdráhalová

 

David Novosad

878 přečtení
Kategorie: U - 11