U11: Turnaje v Moravském Písku

vložil: dn 17.Leden 2017

Nelehké spaní měl trenér, když se večer před turnajem v nedalekém Moravském Písku dozvěděl, že se kvůli nemoci omluvila naše brankářka Rozka. Turnaj měl totiž být velkou prověrkou kvality hráček starší přípravky. Tentokrát jsme se totiž rozhodli nevyužít roční výjimky pro děvčata a nastupovali jsme tak proti stejně starým chlapcům.

 

Proč by se ale měl stresovat pouze trenér? Hráček se k turnaji dostavilo šest. Čekalo nás šest zápasů. Proto bylo rozhodnuto, že do každého zápasu nastoupí brankářka jiná. Toto rozhodnutí způsobilo šok u některých hráček nemající zkušenosti s tímto specifickým postem. Jejich naříkání a přemlouvání, někdy i logické argumenty (nedosáhnu na břevno) jim však nebyly nic platné.

 

Obavy se nakonec ukázaly jako zbytečné, protože děvčata turnaj zvládly na výbornou. Zaváhaly pouze dvakrát. Jednou nás dokázali porazit borci z Kunovic a oplatili nám tak v odvetě porážku z prvního zápasu. O další body nás obrali Kyjovjáci. V tomto utkání jsme sice už prohrávali o dvě branky, nakonec jsme však utkání dokázali dotáhnout do remízového konce. Se stejným soupeřem jsme se pak utkali v našem posledním zápase. Tentokrát byl výkon děvčat bezchybný a kluky jsme po výborném výkonu jednoznačně přehráli – 3:0. Vítězství v tomto zápase pro nás zároveň znamenalo celkové turnajové vítězství.

 

Zajímavé bylo sledovat počínání našich brankářek. Dostaly minimální taktické pokyny a každá se s úlohou gólmana vypořádala po svém. Některé za celý zápas neopustily brankovou čáru (Áďa), jiné se často vydávaly na výlety do hloubi soupeřovy poloviny hřiště nechávajíc branku prázdnou, což způsobovalo téměř infarktové stavy trenérovi i našim fanouškům, protože tak Nikča činila proti silnému Kyjovu.

 

Nejlepší hráčkou našeho týmu byla zvolena Nikča, nicméně holky dnes podaly vyrovnané výkony a nedá se říct, že by některá z nich vyčnívala nad ostatními.

 

Zápasy starší přípravky:

1.FC Slovácko – Kunovice 3:1

Branky: Chodurová A., Hanáčková, Mertová

 

1.FC Slovácko – Louky 3:0

Branky: Chodurová A., Chromečková, Mertová

 

1.FC Slovácko – Kyjov 2:2

Branky: Chodurová A., Hanáčková

 

1.FC Slovácko – Kunovice 1:2

Branky: Kozáková

 

1.FC Slovácko – Louky 3:2

Branky: Hanáčková 2, Kozáková

 

1.FC Slovácko – Kyjov 3:0

Branky: Kozáková 2, Jančářová

Po skončení turnaje starších přípravek začal na stejném místě turnaj přípravek mladších. Náš tým tvořilo devět hráček. Pro tři z nich to byl vůbec první turnaj a právě dva turnajoví nováčci nafasovali brankářské rukavice a střídali se v chytání v naší brance (Kája a Míša). Většina hráček mladší přípravky teprve sbírá první fotbalové zkušenosti, proto očekávání nebyla veliká. Všechny hráčky dostaly v každém zápase dostatečný prostor. Z pěti odehraných zápasů jsme si připsali 2 výhry, 1 remízu a 2 těsné porážky, což v konečném součtu stačilo na pěkné třetí místo.

 

Zápasy mladší přípravky:

1.FC Slovácko – Kunovice 2:3

Branky: Knoflíčková, Chromečková

 

1.FC Slovácko – Mirava 2:3

Branky: Vránová, Chromečková

 

1.FC Slovácko – H. Lhota 3:0

Branky: Knoflíčková 3

 

1.FC Slovácko – Bzenec 7:0

Branky: Chodurová K. 2, Knoflíčková 2, Bachanová, Dočkalová, Zlínská

 

1.FC Slovácko – Kunovice 0:0

 

Nejlepším hráčem naší mladší přípravky byla Nicole Chromečková, která jako jediná nastoupila také v dopoledním programu za přípravku starší.

 

Za skvěle připravené a dobře organizačně zvládnuté turnaje děkujeme manželům Martinákovým. Josefu Horákovi děkujeme, že si na nás našel čas a nafotil spoustu pěkných fotek:

http://choseboy.rajce.idnes.cz/Turnaj_fotbalovych_pripravek_-_Moravsky_Pisek_14.1.2017/

 

David Novosad

848 přečtení
Kategorie: U - 11