Rozhovor: Nejlepší hráčka žen za rok 2016 – Kamila Dubcová

vložil: pv 14.Prosinec 2016

Na tradičním Galavečeru 1.FC Slovácko byla vyhlášena i nejlepší hráčka žen za rok 2016. Tou se stala záložnice Kamila Dubcová a my ji k této příležitosti položili pár otázek.

Ahoj Kami, jaký je to pocit stát se nejlepší hráčkou Slovácka žen za rok 2016?
Pocit je to určitě příjemný a dává mi to zase další podnět k tomu na sobě nadále pracovat a zlepšovat se. Individuální ocenění jsou takovým odměněním za tu všechnu dřinu , ale pro mě je mnohem důležitější týmový úspěch a tak doufám , že se z něho budu moc radovat už tuto sezónu.

Ženy Slovácka mají za sebou asi nejpovedenější podzim za poslední roky, jak ho hodnotíš ze svého pohledu?
Na začátku sezony jsme měli trošku problémy s marodkou a nedostatkem hráček a moc mě mrzí remíza s Plzní, kde konkrétně třeba já jsem měla dobré příležitosti na to skórovat a tím pomoc týmu k výhře. Pak jsme už ostatní zápasy s papírově slabšími soupeři zvládli. Specifické zápasy jsou vždy proti pražským S. Ze Slávii jsme se utkali dvakrát a byly to dva rozdílné zápasy , kde v prvním zápase jsme hráli podle mě mnohem lépe než ve druhém , ale výsledek byl v podstatě v obou zápasech stejný, takže zápasy ze Slávii nehodnotím moc kladně. Chuť jsme si spravili proti Spartě což byl rozhodně náš nejlepší zápas a skvělý pocit porazit soupeře , který nás v minulosti tolikrát porazil, takovým rozdílem. V tabulce jsme jenom o bod za Spartou a já pevně doufám, že na jaro se nám podaří probojovat do Ligy mistryň.

Slovácko čeká nabité jaro, nejprve se v semifinále poháru utkáme se Spartou a pak nás čeká náročná nadstavbová část. Jak vidíš naše šance a jak se na tyto zápasy těšíš?
Já se na tyto zápasy těším moc. Pro mě je to odpočinkové oddobí až moc dlouhé a už bych nejraději zase naskočila do tréninkového zápřahu. ☺ Zápasy to budou bezpochyby velmi náročné a musíme se na ně pořádně připravit a udělat maximum pro to, abychom uspěli. Já věřím , že je v našich silách obsadit druhé místo a zahrát si naši vytouženou Ligu mistryň.

Dařilo se ti i v reprezentaci U19, se kterou jsi postoupila do druhé fáze kvalifikace. Tam na Vás čekají týmy Anglie, Dánska a Turecka. Jak hodnotíš první fázi a jaké vidíš postupové šance na finálové EURO?
První fázi hodnotím kladně. Zápasy s Chorvatskem a Estonskem jsme zvládly herně i výsledkově. Proti Švýcarsku už nás čekal daleko těžší soupeř, se kterým jsme nakonec remizoval\. Byl to ale docela divoký zápas, kde na jednu stranu můžeme být rádi za remízu , protože měly Švýcarky dobré brankové příležitosti, na to aby vyhrály , ale na druhou, kdybych dala velkou šanci , kdy jsem z úhlu nedala gól do prázdné branky , tak jsme mohly vyhrát a být v prvním koši , kde by na nás určitě čekali příjemnější soupeři. S Dánskem a Tureckem už jsem jednou hrála, a to v nižších kategorií. Dánsko bude podle mě velice silný soupeř a naopak  proti Turecku vidím největší šance na zisk 3 bodů. Velká neznámá je pro mě Anglie , proti které jsem ještě nikdy nehrála , ale díky jejich výsledkům, které jsem viděla si myslím , že to bude velmi kvalitní soupeř a asi nejsilnější z celé skupiny. Já jedu na každou kvalifikaci s tím nejvyšším cílem , což je postup, už jednou se nám to povedlo s holkami v kategorii u -17 ,tak bych ráda na tento úspěch navázala i s u-19.

Blíží se Vánoce, jak budeš svátky prožívat, chystáš se péct vánoční cukroví?
Na Vánoce se už moc těším. Jsou to moje nejoblíbenější svátky z celého roku. Čím jsem starší tak tím víc se těším spíš na tu vánoční atmosféru, než na dárky. Cukroví peču každý rok s mamkou a ségrou a moc mě to baví ☺ . Ale bohužel tento rok stihnu jenom kousek z pečení, protože o víkendu kdy jsme měli péct budu na turnaji Kamenex cup. Protože společně s bráchou a ségrou dodržujeme bezlepkovou dietu, budeme dělat cukroví s bezlepkové mouky, které je k nerozeznání od normálního.

Co by jsi popřála našim fanouškům směrem ke svátkům a do Nového roku?
Zdraví je podle mě to vůbec nejdůležitější, takže určitě ať se jim vyhnou všechny zdravotní komplikace ,ať jsou šťastní a spokojení.

Děkujeme za rozhovor.

1 995 přečtení
Kategorie: Ženy