Galavečer 1.FC Slovácko za rok 2016

vložil: pv 8.Prosinec 2016

V kině Hvězda se v úterý 6.12. konalo každoroční vyhlášení nejlepších hráčů a hráček Slovácka. V rodinné atmosféře se sešlo kompletní Slovácko a užilo si příjemný čas strávený společně. Přinášíme Vám seznam oceněných hráček i s jejich charakteristikou od trenérů jednotlivých kategorií.

A ženy (Trenéři Petr Vlachovský, Svatopluk Macek, Filip Hančík)
Kamila Dubcová – Kamila nastupuje za ženy Slovácka druhým rokem, přesto je zde stále nejmladší hráčkou. Kromě modrobílých barev obléká i reprezentační trikot. Jako kapitánka vedla Českou republiku na Mistrovství Evropy dívek do 17 let.

Dorostenky U18 (Miloš Hlaváček, Alexandr Machala)
Kateřina Vojtková – v loňské sezóně se stala nejlepší střelkyní 1. ligy dorostenek, i letos se 16 góly táhne tým dorostenek. Coby členka loňské reprezentace do WU17 se podepsala pod obrovský úspěch , kdy ženská mládežnická reprezentace postoupila poprvé v historii na mistrovství Evropy .
Gabriela Lipková – výborné výkony v brance Slovácka ji vynesly i místo v reprezentaci, kde se stala jedničkou a vychytala postup na mistrovství Evropy
Kristýna Příkaská – kapitánka a leader dorostenek. Také ona patřila ke klíčovým hráčkám reprezentace a velmi dobrými výkony dopomohla reprezentaci k postupu.

Starší žákyně U15 (Miroslav Zbořil)
Kateřina Furiková – levonohá střední záložnice nebo krajní útočnice, nejvíce jí vyhovuje post na “desítce” uprostřed zálohy, kde může naplno využít svých předností, kterými jsou individuální technické dovednosti, tvůrčí schopnosti, překvapivá průniková přihrávka s třela levou nohou. I přes svoji menší postavu se dokáže prosadit i v osobních soubojích.
Denisa Veselá – střední záložnice nebo střední útočnice, kde se v zápasech objevovala častěji. Důvod je prostý. Dobrý výběr místa v šestnáctce, pohotové zakončení, instinkt zabijáka…právě díky těmto přednostem je nejlepší střelkyní týmu v podzimní části sezóny.
Tamara Chybíková – kapitánka týmu, která nikdy nic nevypustí a v každém zápase je svým přístupem příkladem pro ostatní. Dokáže nastoupit uprostřed zálohy nebo na krajích v obraně či útoku, ale právě jako krajní záložnice dokáže nejvíc těžit ze své rychlosti, tahu na branku a tvrdé střele.

Rozhovory po vyhlášení – kategorie U15

Mladší žákyně U13 (Michal Lžičař)
Viktorie Stašková – hráčka dojíždějící z Košíků. Její hlavní role na hřišti je brankářka, kde si vede na výbornou, ale bez problémů zvládá i roli střelkyně.
Carmen Škrabalová – hráčka pocházející z Uherského Hradiště. Její největší předností je rychlost, kterou využívá po křídlech a také přehled na hřišti. Nebojí se jít do jakéhokoliv souboje a to naplno.
Terezie Vlachynská – Terka k nám dojíždí z nedalekých Babic. Je všestrannou hráčkou a také hlavně kapitánkou týmu. Této role se zhostila na výbornou. Dokáže vždy tým před i během zápasu povzbudit a motivovat k lepším výsledkům.

Starší přípravka U11 (David Novosad, Dominika Činčalová)
Markéta Jančářová – Markétka k nám dojíždí z Újezdce. Se svými vrstevnicemi si na fotbalovém trávníku výborně rozumí. Její předností je přehled. Rozdává přesné míče a je tak mozkem většiny našich akcí.
Nikol Hanáčková – Na Slovácko dojíždí spolu se sestrou Zuzkou z nedalekých Malenovic. Nikča je především střelec. Vyžívá se v útočení a šance, do kterých se často dostává, chladnokrevně proměňuje.
Klára Kozáková – Klárka dojíždí za děvčaty z Prostějovska. Nezapře v sobě gymnastickou průpravu. Především díky ní vyniká rychlostí a mrštností.

Mladší přípravka U9 (David Novosad, Dominika Činčalová)
Nicole Chromečková – Talentovaná hráčka z Dolních Bojanovic. Pochází z fotbalové rodiny, kde fotbalem žijí všichni její členové. Kromě našeho týmu válí také za kluky FK Hodonín, kde rovněž patří k oporám.
Kristýna Chodurová – Hráčka z Uherského Hradiště má mezi fotbalisty na Slovácku staršího bráchu a také starší sestru. Pochvalu zaslouží především za pokrok, který ve fotbalových dovednostech i díky pomoci svých starších sourozenců v poslední době udělala.
Vanesa Zlínská – Hráčka z fotbalové rodiny z Hluku v sobě sportovní geny nezapře. V zápasech je ráda u míče, pomocí různých kliček s lehkostí obchází protihráče. Brankáři soupeře se musí mít na pozoru před její tvrdou střelou.

3 888 přečtení
Kategorie: Nezařazené