U15: Koryčany – 1. FC Slovácko 8:0 (5:0)

vložil: pv 29.Duben 2015

Sportovní areál v Koryčanech byl v sobotu 25. 4. svědkem dalšího utkání starších žákyň Slovácka. Proti holkám stanul domácí tým, který i přesto, že nastoupil s několika mladšími žáky v sestavě, měl velikou fyzickou převahu, které dokázal beze zbytku využít.

Úvod se nám příliš nepovedl. Kája Vančíková otálela s rozehrávkou a pro útočníka Koryčan pak již nebyl problém obrat ji o míč a dopravit ho do prázdné branky. Holky si nicméně z inkasované branky nic nedělaly a v prvních patnácti minutách předváděly celkem pohledný fotbal, bohužel jak to u nás občas bývá zvykem, nejen bez gólového vyjádření, ale taky bez větších šancí. Proti urostlým obráncům soupeře to prostě nešlo. Oproti tomu domácím stačilo zařadit vyšší rychlostní stupeň, ukázat našim obránkyním a prostřelit naši brankářku. Postupem času se navíc z naších kopaček vytratila přesnost a útočných výpadů soupeře přibývalo. Vyústěním bylo poločasové skóre 5:0.

V druhém poločase si fyzicky náročný zápas vybral svou daň a z různých důvodů nedohrály hned tři hráčky. Naštěstí nám vypomáhaly hráčky z mladších žákyň. Tímto skládám holkám Natce Slováčkové, Johče Tomečkové a Tamče Chybíkové absolutorium. Druhou půli jsme se snažili vycházet ze zabezpečené obrany a postupným útokem ohrozit branku soupeře. Díky zhuštěné obraně před naší brankou se soupeř ve druhé půli radoval jenom třikrát. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit alespoň čestnou branku.

I přes vysokou porážku je potřeba tento zápas brát pozitivně (jinak bychom tuto soutěž ani nemohli hrát). Utkání přineslo jak trenérovi, tak i hráčkám spoustu podnětů k zamyšlení. Jde jenom o , abychom tyto podněty využili ke zlepšení.

Kategorie: U - 15