U19: 1.FC Slovácko – Zbrojovka Brno 4:0 (1:0)

vložil: pv 27.Duben 2015

Sestava 1.FCS: Růžičková (68. Lipková) – Smetková, Fabiánková, Vodehnalová, Doležalová (55. Činčalová) – Janíková (60. Jílková), Dubcová K., Dubcová M. – Molková (40. Dohnálková), Vojtková (45. Psotková), Waltrová (51. Varyšová)

Branky: 31. Dubcová M., 50. a 70. Psotková, 79. Jílková

V 1. kole nadstavbové části se domácí Slovácko utkalo se Zbrojovkou Brno. Úvod utkání nezachytil juniorky Slovácka v ideálním rozpoložení, zvláště pak, když se do velké šance řítila brněnská hráčka, ale na gólmanku Růžičkovou nevyzrála. Poté o sobě začaly dávat také domácí hráčky, ale ve třech samostatných únicích postupně Vojtková, Molková ani Dubcová M. branku vstřelit nedokázaly. Juniorky Slovácka se dočkaly ve 31. min., kdy byla opět v nájezdu na brněnskou branku úspěšná Míša Dubcová a podél brankářky poslala juniorky do vedení (1:0). Slovácko mělo do poločasu ještě jednu velkou příležitost, ale řešení brankových situací v prvním poločase nebylo ideální.

Druhý poločas byla převaha Slovácka již výraznější, Zbrojovce postupně docházely síly a nebyla směrem dopředu tolik nebezpečná. Hned na začátku druhého poločasu byla blízko ke gólu Janíková a o chvíli později i Waltrová, ovšem pojistka v podobě druhého gólu nepřišla. Převahu Slovácka tak vyjádřila gólově až střídající Psotková, která si v 50. a v 70. min. zachovala klidnou hlavu a své šance s přehledem proměnila. V 79. pak přidala čtvrtou branku Jílková, která střelou na zadní tyč uzavřela účet utkání.

V další kolem zajíždí Slovácko na pražskou Spartu.