Přípravka Slovácka na ligovém turnaji až třetí

vložil: pv 29.Září 2010

V úterý jsme se zúčastnili prvního z ligových turnajů. V Urbanicích, obci pohlíž Hradce Králové, se sjely týmy přípravek Brna a Slovácka, které doplnil domácí tým Hradec Králové.
Rozlosování bylo pro náš tým ideální. Nejdříve jsme hráli proti Brnu, pak hrálo Brno s Hradcem a nakonec my proti Hradci. Terén ani počasí již však ideální nebylo. Podmáčené hřiště a husté kapky deště nás trápili především v zápase proti domácímu Hradci. Při vzpomínce na víkendový zápas v Ořechově se tamní velká kaluž na hřišti ukázala být dobrou průpravou pro ligový turnaj.

Slovácko – Brno 1:2 (1:1)
branka: Čagánková

V prvním poločase byla k vidění vyrovnaná hra. Do vedení jsme šli my, když Lucka Dohnálková míčem za obranu vysunula do breaku Barču Čagánkovou, která únik zkušeně proměnila – 1:0. Hosté vyrovnali těsně před poločasem.
Ve druhé půli byli Brňáci přece jen aktivnější než naše hráčky a dokázaly strhnout vítězství na svou stranu.

Slovácko – Hradec Králové 0:5 (0:4)

V tomto zápase jasně dominoval domácí tým. Ve druhé polovině jsme sice obdrželi jen jednu branku, ale to jen díky vynikajícímu výkonu brankářky Karolíny Vančíkové, která dokázala zneškodnit šest vyložených šancí. My jsme si naopak vypracovali jen šance dvě. Nejdříve Barča centrem ze strany vybídla Simču Vydržalovou, která byla osamocená před bránou, ta však nedokázala polovysoký balon zkrotit. Do druhé šance se dostala Denča Šenkeříková, které se po narážečce s Barčou podařilo utéct domácí obraně. Na hranici vápna ale byla dostižena a faulována. Následný trestňák skončil jen v rukavicích domácí gólmanky.
Hradec je mistr republiky z loňského roku a velmi dobrou formu prokázal i v nové sezoně.

Pro úplnost ještě jeden výsledek: Hradec Králové – Brno 5:0 (2:0)

Odehráli jsme dvě kvalitní utkání, která svou úrovní převyšovala okresní soutěž, kterou hrajeme. Přestože náš tým kvalitu má, na domácí Hradec ještě nestačíme. Naopak s Brnem se hrát dá a na domácím turnaji za měsíc se pokusíme porážku odčinit. Největší rozdíl byl v sehranosti obou mužstev. Náš tým hrál v tomto složení teprve podruhé. Potěšující je, že po turnaji došlo k dohodě a hráčky, které jsou u nás na střídavý start a měly původně hrát jen na ligových turnajích, budou dopsány na soupisku pro okresní soutěž, což povede jistě k sehrání se a dalšímu posunu naší přípravky.

Na turnaji hrály:
Andrlíková Kateřina, Čagánková Barbora, Dohnálková Lucie, Koplíková Lenka, Matoušková Timea, Rožková Lucie, Slováčková Natálie, Sovišová Tereza, Šenkeříková Denisa, Vančíková Karolína, Veselá Denisa, Vydržalová Simona

David Novosad

Kategorie: U - 11