SK DFO PARDUBICE – 1. FC SLOVÁCKO U19 0:4 (0:0)

liga dorostenek  4. kolo hrané 25. 9. ve 13:30 v Pardubicích

Branky: 42. Palová z pen., 47. Březinová, 71. Matoušková, 72. Soukeníková

Rozhodčí: Šulcová – Látrová, Rodová  Diváků: 22

Pardubice: Bolková – Maková, Bartoňová, Vašíčková, Kramerová, Havlíčková, Pulkrábková, Velebová, Martínková, Jahlová, Svobodová

Slovácko: Malíková – Palová, Janků, Stolařová (59. Soukeníková), Dubravská (41. Matoušková) – Knapová, Bužková (68. Lysáková), Šulová (68. Hráčková), Ponížilová (41. Březinová) – Horáčková (41. Šubardová), Novodomská

Průběh: Domácí tým se celý zápas prakticky jen bránil a díky naší střelecké nemohoucnosti a Bolkové v bráně uhrál poměrně slušný výsledek. V prvním poločase jsme zaznamenali snad patnáct střeleckých pokusů, ale bez brankového efektu. V 25. minutě vyslala Šulová diagonální přihrávkou dopředu Ponížilovou, která bohužel váhala tak dlouho se zakončením, až ji vracející se obránkyně stačila míč ukopnout. Nejslibnější příležitost měla Bužková, která se ve 28. prodrala středem do pokutového území, ale trefila jen vybíhající Bolkovou. Za zmínku ještě stojí centr Ponížilové na zadní tyč, který domácí brankářka vyrazila na roh a v samotném závěru dobrá střela Knapové z hranice pokutového území, která dopadla stejně jako centr Ponížilové. Výborně jsme vstoupili do druhého poločasu. Už v první minutě byla faulováná pronikající Matoušková a míč si na značku pokutového kopu postavila Palová. Střelou k pravé tyči nedala tentokrát Bolkové šanci, i když ta vystihla směr její střely. Ve 47. po střele Šulové se k vyraženému míčí dostala Bužková a po uvolnění jej vrátila zpět na nabíhající Březinovou, která ho střelou pod břevno poslala podruhé do sítě domácí branky. Druhá branka přinesla klid, ale i uspokojení a přes řadu slibných příležitostí se holky prosadily střelecky až v závěrečné desetiminutovce. V 71. uvolnila Knapová ideální přihrávkou Šubardovou, která kupodivu nezakončila, ale posunula míč ještě do prava na Matouškovou, pro kterou nebyl problém trefit prázdnou bránu. O minutku později holky vybojovaly míč po rozehrávce domácích a Soukeníková křížnou přízemní střelou z levé strany uzavřela účet zápasu.

Po čtyřech odehraných kolech mají dorostenky plný počet bodů a vzhledem k tomu, že Sparta má o zápas míň usadily se na 14 dní v čele ligové tabulky. Bohužel v těch čtyřech zápasech nás potrápila jen v prvním kole Plzeň, takže až 10. 10. v přímem souboji ze Spartou na domácím hřišti se ukáže, jak na tom po fotbalové stránce doopravdy jsme. Sparta si v derby se Slavii poradila a vyhrála hladce 4:0, takže nás přijďte povzbudit v hojném počtu. Holky si to určitě zaslouží a těší se na Vás.