U11: Slovácko – Jarošov 3:4 (1:2)

vložil: pv 20.Září 2010

Zápas plný zvratů byl k vidění tuto sobotu na hřišti v Sadech. Poprvé se skóre měnilo po rohovém kopu Johanky, když se k odraženému míči dostala Natálka B. a poslala svůj tým do vedení – 1:0. Kluci však dokázali zabrat a do poločasu vývoj zápasu dvěma brankami otočit ve svůj prospěch. Škoda akcí Simči, která dobře tahala míč po pravé straně, ale nedokázala už zakončit nebo připravit míč pro spoluhráčky. Pěknou a také nejlepší akcí ze svého krátkého fotbalového života se blýskla Natálka M., jejíž sprint s míčem podél pravé autové čáry byl zakončen přesnou nahrávkou před branku, kde se ovšem v tu chvíli žádná naše hráčka nenacházela.
Druhá polovina začala nešťastně. Zranila se naše jediná dnešní posila z mladších žaček – Markéta. V souboji bez míče ji přišlápl jeden z kluků kotník a Marky musela odstoupit. V tuto chvíli by si nezaujatý pozorovatel mohl pomyslet, že je s námi amen. Vždyť právě Marky s Katkou, dvě dobře fyzicky disponované fotbalistky, hrající vedle sebe v obraně,  pokryly většinu akcí soupeře. Chyba lávky. Po přeskupení jsme se neuvěřitelně zvedli. Hráčky bojovaly i za zraněnou Markétku a záhy srovnaly skóre na 2:2. Ujala se přízemní střela Simči. Hrál se pohledný fotbal, ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat územní převahu, naopak docházelo k rychlým protiútokům na obou stranách. Gól padl po akci z autu, kterou jsme shodou okolností nacvičovali na úterním tréninku. Natálka hodila míč na Johču, která zatáhla míč po lajně a odcentrovala před branku soupeře. Zde dobře postavená Lucka D. nadvakrát překonává gólmanku(!) hostů 3:2. Kluci z Jarošova v závěru přece jen dvěma brankami opět otáčí výsledek zápasu – 4:3.
S týmem jako Jarošov porážka nemrzí. Vždyť tento tým vyhrál soutěž v minulé sezoně a pro všechny musí být příjemným zjištěním, že holky s těmito kluky dokáží hrát vyrovnanou partii i v okleštěné sestavě.
Nezbývá než smeknout před výkonem a zároveň vyhlásit do světa, že první z předsezonních cílů je splněn – hrát vyrovnané zápasy s kluky. Roste nám tu sebevědomý tým. Holky musí ale ještě tvrdě pracovat, vždyť žačky Slovácka hrají krajskou soutěž, což je fotbalově zase někde jinde. Pokud ale půjde vše jako dosud, věřím že i v takové soutěži najdou své místo.

Jen to nepříjemné zranění kazí dojem ze soboty. Třikrát byla Markéta pozvaná na pomoc přípravce. Na konci loňské sezony hrála turnaj v Tupesích – nedohrála kvůli zranění kotníku. Podruhé jsem ji nominoval na zápas před 14ti dny proti Babicím – zranila se v utkání mladších žaček, které předcházelo zápasu přípravky. Poslední setkání tento víkend – ze zápasu je vynášena rozhodčím.

Marky, pokud každý zápas s přípravkou má dopadnout takhle, tak raději tvé služby oželíme. Brzo se dej do kupy!

Slovácko – Jarošov 3:4 (1:2)
branky: Bahulíková, Vydržalová, Dohnálková

Do zápasu nastoupily:
Andrlíková Kateřina, Bahulíková Natálie, Dohnálková Lucie, Juříková Kateřina, Mazáčová Natálie, Slováčková Natálie, Sovišová Tereza, Tomečková Johana, Trnková Markéta, Vančíková Karolína, Veselá Denisa, Vydržalová Simona

David Novoad

Kategorie: U - 11